Pakalpojumi

KAM IETEICAMS
Visiem cilvēkiem jebkurā vecuma grupā ārstniecībai un profilaksei

KONSULTĀCIJAS MĒRĶIS
Apkopojot visu konsultācijā iegūto Informāciju, izveidot efetīvāko terapijas un profilakses plānu.

Konsultācija sākas ar sarunu-Jūsu sūdzību,slimības, dzīves , paradumu analīzi. Pēc tās seko izmeklēšana:fizioterapeits novērtē Jūsu stāju, gaitu,mugurkaula un locītavu kustību apjomu, testē muskuļu spēku, garumu, veic specifiskākus diagnostiskos testus. Konsultācijas nobeigumā, apkopojot visu ievākto informāciju, tiek izveidots un Jums izskaidrots efektīvākais terapijas un profilakses plāns, saskaņoti kopējās sadarbības mērķi,sniegti ergonomiskie ieteikumi, rekomendācijas piemērotām fiziskajām aktivitātēm. Uz konsultāciju ieteicams ierasties, līdzi ņemot iepriekšējo izmeklējumu rezultātus, izrakstus, ārsta nosūtījumu, ja tādi ir. Terapija notiek, sadarbojoties ar Jūsu ārstējošo ārstu, konsultējoties ar dažādu specialitāšu ārstiem, nepieciešamības gadījumā nosūtot arī uz papildizmeklējumiem. Konsultācija ir nozīmīga arī veselības saglabāšanā un slimību profilaksē, jo ļauj Jums vairāk izprast aspektus savu fizisko īpašību , veselības saglabāšanā un uzlabošanā.

Baltijas Fizioterapija piedāvā Jums fizioterapeita konsultāciju pie centra vadītājas Elitas Salgrāves. Ļoti liela pieredze, apjomīgas zināšanas raksturo šo konsultāciju, kas ļauj visaptverošāk apskatīt Jūsu organisma stāvokli, sāpju vai problēmu rašanās likumsakarības, izveidot efektīvi precīzāku terapijas plānu un analizēt neefektīvas iepriekšējās terapijas cēloņus.

KAM IETEICAMS

  • Bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem izteikti asimetriskas stājas un gaitas gadījumos;
  • akūtu atkārtotu vai ilgu, hronisku mugurkaula un locītavu sāpju gadījumos;
  • pēc atkārtotām mugurkaula operācijām, ja saglabājas sāpes;
  • pēc traumām un operācijām ar ieilgušu neefektīvu vai nepietiekoši efektīvu atveseļošanās periodu, locītavu mazkustīgumu, hroniskām sāpēm;
  • profesionālajiem un amatiersportistiem, ja ir hroniska traumatizācija, regulāras, atkārtotas traumas, kas pasliktina sportiskos saniegumus un ierobežo treniņprocesu;
  • bērniem un jauniešiem ar intensīvu treniņslodzi, biežām mikrotraumām, īpaši intensīvas augšanas laikā;
  • ilgstošu galvassāpju, migrēnu,alerģiju, kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumu, veģetatīvās distonijas gadījumos;
  • jaunajiem sportistiem, amatieriem un profesionāļiem sporta rezultātu uzlabošanai, traumu profilaksei.

Fizioterapija ir rehabilitācijas nozare, kas izmanto dažādas fizioterapijas metodes un terapeitiskos vingrojumus ar mērķi uzlabot un atjaunot Jūsu organisma funkcionālās un darba spējas.
Fizioterapijas metožu ir daudz, un no tām mēs izvēlamies savam pacientam piemērotākās, ar vislielāko terapeitisko efektivitāti, pēc nepieciešamības kombinējot arī ar citām terapijas metodēm- masāžām, fizikālo terapiju, kinezioteipošanu un citām. Katrā mūsu dzīves posmā var būt dažādas funkcionālās problēmas un ir arī fizioterapijas iespējas šo problēmu risināšanā. Piemēram- mazajam cilvēciņam, lai veicinātu simetrisku, kvalitatīvu kustību attīstību -ir speciāla vingrošana zīdaiņiem-Bobata terapija. Bet, lai efektīvāk koriģētu mugurkaulu skoliozes gadījumā-gan bērniem, pusaudžiem, gan pieaugušajiem- izmanto skoliozes terapiju pēc Šrotas metodes (K. Schroth). Locītavu un mugurkaula problēmu gadījumā fizioterapeiti pielieto manuālas terapijas paņēmienus un miksto audu tehnikas. Ļoti laba izvēles metode insulta pacientiem ir PNF metode (Proprioceptive neuromuscular facilitation). Individuālās terapijas procesā, ja nepieciešams, fizioterapeits metodes var kombinēt vai mainīt.
Ārstnieciskā vingrošana ir viena no fizioterapijas metodēm, kurā mērķi tiek sasniegti ar dozētiem un individuāli Jums piemeklētiem terapeitiskiem vingrojumiem. Kā daži no mērķiem var būt-sāpju, muskuļu disbalansa mazināšana, locītavu kustība apjoma un funkciju atjaunošana u.c.
Fizioterapeits arī apmāca palīgierīču izmantošanā, sagatavo un iesaka piemērotākos mājas vingrojumus, izglīto ergonomikas un profilakses jautājumos.

Jebkura fizikālā faktora iedarbība uz organismu terapeitiskos nolūkos tiek klasificēta kā fizikālā terapija. Plaša, apjomīga rehabilitācijas nozare, jo fizikālo faktoru, kas tiek izmantoti medicīnā, ir daudz. Tie ir dabīgi kairinātāji, ko mūsu organisms labi saprot un pieņem. Tā ir efektīva un saudzīga terapija, kas paātrina atveseļošanās procesu. Pie fizikāliem faktoriem pieder -aukstums, siltums, ūdens, dūņas. Kā pārveidoti fizikālie faktori ir elektroterapija (impulsu strāva, maiņstrāva), magnetoterapija, gaismas terapija (ultravioletie, infrasarkanie stari, lāzerterapija), mehānisko svārstību terapija (ultraskaņa, masāžas).
Pie mums, Baltijas Fizioterapijā, izmantojam efektīvas fizikālās terapijas-zemfrekvences magnētterapiju, ultraskaņas terapiju un transkutāno elektroneirostimulāciju (TENS).
Zemfrekvences magnētterapija samazina audos iekaisumu, tūsku, sāpes, uzlabo audu trofiku, dzīšanas procesus. Ultraskaņa veic šūnu mikrovibrāciju, mikromasāžu, uzlabojot audu caurlaidību, veicinot bioķīmiski aktīvu vielu izdalīšanos, uzlabojot asins un limfas mikrocirkulāciju.Terapijas zonā samazinās arī sāpes un iekaisums.
TENS dēvē arī par īsimpulsu elektroanalgēziju, jo īssimpulsu strāvas ietekmē samazinās sāpes un spazmas, uzlabojoties ari audu trofikai.
Fizikālās terapijas procedūras nozīmē ārsts vai fizioterapeits, izvērtējot indikācijas un kontrindikācijas.

Jau no senatnes izmantota metode Japānā un Korejā, kas mūsdienās pilnveidojusies un pārceļojusi uz Eiropu, kļuvusi par fizioterapijas darba sastāvdaļu. Teips ir pašlīmējošs, ar medicīnisko līmi nosegts kokvilnas materiāls, kas tiek līmēts dažādās tehnikās, panākot dažādus mērķus-uzlabojot limfātisko plūsmu audos, samazinot tūsku, atslābinot vai tonizējot muskulatūru, samazinot sāpes, stabilizējot locitavu. Fizioterapeitam nepieciešams pirms teipošanas izvērtēt Jūsu problēmu un izvēlēties piemērotākās teipošanas tehnikas.
Kinezioloģisko teipošanu var izmantot muguras, locītavu, muskuļu sāpju gadījumos, pēc traumām, operācijām, gan lai veicinātu ātrāku hematomas uzsūkšanos, tūskas mazināšanos, gan gadījumos, kad nepieciešama locītavu papildus stabilizācija vai jāsamazina muskuļu sasprindzinājums un sāpes. Ir specifiskākas teipošanas tehnikas arī grūtniecēm un zīdaiņiem.
Kinezioloģisko teipošanu ir efektīva papildterapijas metode, bet mēs nerekomendējam to izmantot ilgstoši, ja nav precizēti hronisku sāpju vai diskomforta iemesli. Atnākot uz kinezioteipošanu, terapeits Jūs iztaujās, arī izmeklēs pirms procedūras, lai izvēlētos efektīvāko teipošanas vai terapijas veidu.

Izmanto gan ārstniecībā, gan profilaksē. Ārstniecības iestādē (arī pie mums) masāžu veic masieris- ārstniecības persona ar atbilstošo medicīnisko izglītību.
Sena, efektīva terapijas metode. Masāžas laikā, veicot secīgus, dozētus masāžas paņēmienus, tiek panākta terapeitiska iedarbība uz dažādiem audiem-ādu, zemādu, muskuļiem, fascijām, locītavām, asinsrites un limfātisko sistēmu, uz iekšējiem orgāniem. Masāža ietekmē labvēlīgi arī hormonālo un nervu sistēmu. Masāžas rezultātā samazinās sāpes un diskomforts, uzlabojas muskuļu un fasciju elastība, mazinās audu sasprindzinājums. Tiek stimulēta vielu maiņa, uzlabota limfātiskā un asins cirkulācija visā organismā.
Dažādās masāžas metodes ir izveidotas, lai precīzāk un niansētāk iedarbotos uz konkrēto cilvēka ķermeņa zonu vai konkrētiem audiem, panākot lielāku terapeitisko efektu. Plašāk pazīstamie masāžu veidi-klasiskā ārstnieciskā masaža, segmentārā masāža, sporta masāža, fasciālā masāža, limfodrenāžas masāža vai masāža zīdaiņiem vai grūtniecēm u.c. Masieris ar pieredzi un apgūto metožu klāstu, ar Jums strādājot, kombinē paņēmienus, lai masāža būtu terapeitiski efektivāka.
Nav ieteicams masāžu apmeklēt, ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, akūtas infekciju slimības. Daļēja kontrindikācija masāžai vai konkrētai zonai ir ādas slimības, hematologiskās, onkoloģiskās saslimšanas, vēnu slimības. Ja Jums ir šādas veselības problēmas, tad par masāžas lietderīgumu jākonsultējas ar savu ārstu.

Scroll to Top